Franchising – šance pro vaše budoucí podnikání!

„Úspěch v podnikání nemůže být nikdy garantován nebo zajištěn. Existuje však několik cest, jak jej dosáhnout a přitom se v maximální možné míře vyhnout podnikatelským problémům a rizikům nebo je alespoň omezit na minimum. Jednou z nich je FRANCHISING“  tvrdí Ing. ALEŠ TULPA, ze společnosti AVEX systems – mezinárodní franchisový poradce, uznávaný expert na franchising v ČR i v zahraničí s více než 25-letou  praxí.

Franchising je odbytový systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh zboží, služby nebo technologie. Opírá se o úzkou a nepřetržitou spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podnikatelů – franchisora a jeho franchisantů, uvádí se v definici franchisingu EFF.

Franchisor nabízí franchisantům osvědčený podnikatelský „koncept na klíč“ ve formě tzv. „franchisového balíku“ pro úspěšné vybudování a řízení franchisových podniků. Franchisant přináší kapitál pro zřízení a provoz své franchisové provozovny, zůstává samostatným podnikatelem a je aktivně zapojen do operativního řízení svého podniku.

Manfred Maus, zakladatel velmi známého a úspěšného franchisového řetězce OBI, Německo, se kterým měl možnost Ing. Tulpa jako generální ředitel OBI pro ČR, Polsko a Maďarsko mnoho let spolupracovat, definoval franchising následovně:                                       

Místo, aby sto drobných podnikatelů přemýšlelo o nejlepší formě podnikání, je pro ně výhodnější převzít již vymyšlenou a prověřenou formu ve franchisovém  systému.“

Společnost AVEX systems zastupuje a nabízí pro zájemce o franchisové podnikání téměř 20 franchisových systémů, pro které hledá především master franchisové partnery pro český a slovenský trh.

Master – Franchising je právo, kterým umožňuje franchisor (majitel know how  a franchisového systému) zvolenému master-franchisantovi v ČR a na Slovensku uzavírat franchisové smlouvy s dalšími franchisanty v těchto zemích.

Kontaktujte nás

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se vám zpět v nejkratším možném čase.


  Zadejte prosím vaše křestní jméno

  Zadejte prosím vaše příjmení

  Zadejte prosím vaše telefonní číslo

  Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu


  Zadejte prosím vaši adresu


  Ing. Aleš Tulpa

  jednatel a spolumajitel společnosti AVEX systems

  Ing. Tulpa je absolventem VŠE v Praze, fakulty obchodní. Od r. 1984 po odchodu do Německa působil ve vrcholovém managementu několika mezinárodních společností, např. jako generální ředitel OBI, Německo nebo QUELLE, Německo. Od roku 2004 má vlastní poradenskou společnost AVEX systems především pro oblast franchisového podnikání. Od roku 2001 je členem ČAF a více než 15 let členem mezinárodní organizace Franchise Pool International (FPI), která působí v cca. 50 zemích světa. Za mimořádný přínos a úspěchy v oblasti franchisového podnikání je zapsán do knihy úspěšných odborníků nazvané OXFORD ENCYCLOPEDIA osobností České a Slovenské republiky.

  Více informací Podrobné profesní CV ke stažení

  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí