Největší nabídka master franchisových licencí v ČR a na Slovensku!

Celá řada zahraničních franchisorů myslí již nyní na nejbližší budoucnost po skončení koronakrize a plánuje expanzi do dalších zemí, včetně ČR a Slovenska. Společnost AVEX systems zastupuje téměř 20 systémů, pro které hledá master-franchisové a franchisové partnery. Je to pro příležitost pro zájemce o vlastní podnikání, jak se stát partnerem atraktivních a praxí prověřených značek.

Zájem o franchisové podnikání na českém a slovenském trhu neustále stoupá. Potvrzují to nejen statistiky, ale i růst počtu franchisových systémů v obou zemích, který tento zájem o franchising kopíruje. V roce 2000 bylo v ČR na trhu pouze 55 franchisových konceptů, v roce 2010 jich bylo již 153 a v loňském roce 250. Dle odhadů společnosti AVEX systems a dalších franchisových odborníků by počet frachisových systémů na českém trhu mohl stoupnout v roce 2022 na cca. 300. Obdobný vývoj probíhal i na Slovensku: v roce 2000 bylo na trhu jen 15 konceptů, v roce 2015 to bylo 160 a v loňském roce působilo na slovenském trhu cca. 180 franchisových systémů. ČR kopíruje ve svém vývoji, pokud jde o franchising, země jí podobné co do počtu obyvatel a infrastruktury. Například v Belgii (cca. 11 mil. obyvatel) je na trhu celkem 360 a v Portugalsku (rovněž cca. 11 mil. obyvatel) dokonce 580 franchisových systémů. Z toho vyplývá, že je na českém trhu stále ještě další prostor pro nové franchisové systémy.   

Pokud je franchisový koncept, který franchisor mnoho let vyvíjel a investoval do vývoje nemalé finanční prostředky, úspěšný ve vlastní zemi a je prověřen na vlastních a franchisových podnicích, nebo dokonce na mnoha zahraničních trzích, tak je velký předpoklad, že bude úspěšně fungovat i na českém a slovenském trhu.

„Nový master-franchisový partner a jeho budoucí franchisoví partneři tak získají praxí prověřený koncept „na klíč“, rozsáhlé know-how zdokumentované ve formě franchisového balíku, kvalitně připravený business plán, důkladné školení od franchisora a další trvalou podporu před a po zahájení činnosti na českém a slovenském trhu, což vytváří velkou šanci pro úspěšné vlastní podnikání pod cizí – ale známou – značkou, jakož i zajímavou rentabilitu vloženého vlastního kapitálu pro české i slovenské podnikatele“, dodává Ing. Aleš Tulpa, mezinárodní franchisový poradce a jednatel společnosti AVEX systems.

Kontaktujte nás

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se vám zpět v nejkratším možném čase.


  Zadejte prosím vaše křestní jméno

  Zadejte prosím vaše příjmení

  Zadejte prosím vaše telefonní číslo

  Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu


  Zadejte prosím vaši adresu


  Ing. Aleš Tulpa

  jednatel a spolumajitel společnosti AVEX systems

  Ing. Tulpa je absolventem VŠE v Praze, fakulty obchodní. Od r. 1984 po odchodu do Německa působil ve vrcholovém managementu několika mezinárodních společností, např. jako generální ředitel OBI, Německo nebo QUELLE, Německo. Od roku 2004 má vlastní poradenskou společnost AVEX systems především pro oblast franchisového podnikání. Od roku 2001 je členem ČAF a více než 15 let členem mezinárodní organizace Franchise Pool International (FPI), která působí v cca. 50 zemích světa. Za mimořádný přínos a úspěchy v oblasti franchisového podnikání je zapsán do knihy úspěšných odborníků nazvané OXFORD ENCYCLOPEDIA osobností České a Slovenské republiky.

  Více informací Podrobné profesní CV ke stažení

  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí