Aktuality

Logo Avexs systems s.r.o.

Jak se správně píší a vyslovují slova franchising, franchisor, franchisant a další výrazy související s franchisovým podnikáním?

Pojem „franchisa“ má své historické kořeny ve středověké Francii, kde se takto označovala privilegia (franchiss) udělovaná feudálem k výrobě nebo prodeji některých výrobků nebo provozování určitých obchodních činností. První vlna moderního franchisingu byla zahájena v USA na počátku 20. století.  Proto se slova jako  „franchise, franchising, atd.“ vyslovují správně anglicky jako „frančájz a frančájzing“.


Logo Avexs systems s.r.o.

Na český a slovenský trh přichází nový velmi atraktivní franchisový systém pod názvem TIROLER.CZ

Jedná se o nabídku tyrolských lahůdek na farmářských trzích, ve stáncích v nákupních centrech, v kamenných obchodech a na e-shopu. Koncept nabízí speciality vysoké kvality bez konkurence na českém a slovenském trhu.


Logo Avexs systems s.r.o.

Velká příležitost pro české a slovenské franchisové systémy, které plánují expanzi na zahraniční trhy

Společnost AVEX systems jim nabízí vyhledávání nových master-franchisových partnerů na bázi success fee s podporou největší organizace svého druhu v Evropě – Franchise Pool International (zkráceně FPI), ve které AVEX systems zastupuje Českou a Slovenskou republiku.


Logo Avexs systems s.r.o.

Největší nabídka master franchisových licencí v ČR a na Slovensku!

Celá řada zahraničních franchisorů myslí již nyní na nejbližší budoucnost po skončení koronakrize a plánuje expanzi do dalších zemí, včetně ČR a Slovenska. Společnost AVEX systems zastupuje téměř 20 systémů, pro které hledá master-franchisové a franchisové partnery. Je to pro příležitost pro zájemce o vlastní podnikání, jak se stát partnerem atraktivních a praxí prověřených značek.


Logo Avexs systems s.r.o.

Franchising – šance pro vaše budoucí podnikání!

„Úspěch v podnikání nemůže být nikdy garantován nebo zajištěn. Existuje však několik cest, jak jej dosáhnout a přitom se v maximální možné míře vyhnout podnikatelským problémům a rizikům nebo je alespoň omezit na minimum. Jednou z nich je FRANCHISING“  tvrdí Ing. ALEŠ TULPA, ze společnosti AVEX systems – mezinárodní franchisový poradce, uznávaný expert na franchising […]


Logo Avexs systems s.r.o.

AVEX systems – váš partner pro franchising

Chcete se stát samostatnými podnikateli a nevíte, jak na to? Chcete podnikat pod známou mezinárodně působící a praxí prověřenou značkou? Využijte mimořádnou nabídku franchisových systémů, které vstupují na český a slovenský trh a hledají zde prostřednictvím společnosti AVEX systems své nové partnery. Více informací najdete v našem katalogu franchis.


Kontaktujte nás

Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se vám zpět v nejkratším možném čase.


  Zadejte prosím vaše křestní jméno

  Zadejte prosím vaše příjmení

  Zadejte prosím vaše telefonní číslo

  Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu


  Zadejte prosím vaši adresu


  Ing. Aleš Tulpa

  jednatel a spolumajitel společnosti AVEX systems

  Ing. Tulpa je absolventem VŠE v Praze, fakulty obchodní. Od r. 1984 po odchodu do Německa působil ve vrcholovém managementu několika mezinárodních společností, např. jako generální ředitel OBI, Německo nebo QUELLE, Německo. Od roku 2004 má vlastní poradenskou společnost AVEX systems především pro oblast franchisového podnikání. Od roku 2001 je členem ČAF a více než 15 let členem mezinárodní organizace Franchise Pool International (FPI), která působí v cca. 50 zemích světa. Za mimořádný přínos a úspěchy v oblasti franchisového podnikání je zapsán do knihy úspěšných odborníků nazvané OXFORD ENCYCLOPEDIA osobností České a Slovenské republiky.

  Více informací Podrobné profesní CV ke stažení

  Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí